• Ziemia Międzyrzecka

 • Międzyrzecz

 • Historia

 • Zabytki

 • Zamek w Międzyrzeczu

 • Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej

 • Międzyrzecki Rejon Umocniony

 • Turystyka militarna

 • Inscenizacje

 • Atrakcje turystyczne

 • Jeziora

 • Lasy

 • Wypoczynek

 • Imprezy sportowe

 • Występy i pokazy

 • Uroczystości patriotyczne

 • Rocznice

 • Informacje

 • Wywiady

 • Reportaże i relacje filmowe

 • Prezentacje

startuj z nami startuj z nami dodaj do ulubionych dodaj do ulubionych
Dzisiaj  jest
 
HOT NEWS
Osób online: 
  
Pogoda - więcej »

NEWS: 2017/052/      

Aktualizacja: 05 maja 2017 16:54

    Tekst: materiał prasowy organizatora

  News-N
Dzieci z lubuskiego z medalami XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”
- relacja

  Zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy piłkarskich mistrzów do lat 10 i do lat 12.

NEWS:
dn. 06.05.2017 r.

Międzyrzecz   Foto:  organizator

ZIEMIA MIĘDZYRZECKA

L Udostępnij na Facebooku

Międzyrzecz

  Foto:  organizator

  LUBUSKA REPREZENTACJA
  W finale ogólnopolskim uczestniczyły 4 drużyny z województwa lubuskiego, z których w Wielkim Finale na PGE Narodowym zagrała U-10 chłopców z UKS 4 Kostrzyn.

 Wśród chłopców najlepsze okazały się drużyny z UKS Irzyk z woj. mazowieckiego (kategoria U-10) oraz SP 45 Wrocław z woj. dolnośląskiego (kategoria U-12).
 W rozgrywkach dziewczynek zwyciężyły KKS Katowice z woj. śląskiego (kategoria U-10) oraz UKS Ząbkovia Ząbki z woj. mazowieckiego (kategoria U-12).
 Na zwycięskie drużyny czeka teraz nagroda główna, czyli mecz Polska-Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, 10 czerwca w Warszawie.

 Podczas finału ogólnopolskiego XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym, które odbyło się 29 kwietnia, najzdolniejsi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw przez dwa dni dzielnie walczyli na boiskach Legii oraz Agrykoli Warszawa o awans do Wielkiego Finału.

 2 maja, tuż przed finałem Pucharu Polski pomiędzy Arką Gdynia i Lechem Poznań, wyłoniono zwycięzców XVII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku.
 Na oczach tysięcy fanów na trybunach PGE Narodowego i widzów transmisji w Polsacie Sport i Super Polsacie, na murawę wybiegli reprezentanci najlepszych w tym roku województw. Rozegrali 4 spotkania finałowe, które wyłoniły mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. W żadnym z tych spotkań nie zabrakło pięknych bramek, składnych akcji czy emocji trzymających w napięciu do samego końca, czyli wszystkiego, co w futbolu najpiękniejsze.

 Wydarzenia na żywo w telewizji Polsat relacjonowali dla kibiców Mateusz Borek, jeden z najpopularniejszych komentatorów w Polsce oraz Łukasz Wiśniowski znany z kanału „Łączy Nas Piłka”. Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji do lat 21) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Marcin Kasprowicz, Bartłomiej Zalewski i Robert Wójcik.

 - "Największą wartością tego Turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Ci, którzy grają dobrze, mogą dodatkowo dzięki tym rozgrywkom odwiedzić nowe miejsca, pojawić się może pierwszy raz w Warszawie, otrzymać wartościowe nagrody. Taka impreza pokazuje, że piłka i rywalizacja to są pozytywne emocje i staramy się zaszczepić wśród naszych dzieci uprawianie sportu, bo wychowanie w duchu aktywności fizycznej jest absolutnie potrzebne." – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 - "Na pewno jest to duża wartość selekcyjna, bo obserwacja tak wielu młodych piłkarzy i piłkarek na tle innych, najlepszych w Polsce, to doskonały przegląd zawodników, którzy mogą w przyszłości stanowić o sile reprezentacji Polski, a historia tego Turnieju pokazuje, że tak właśnie się działo. Dodatkową wartością jest też kontakt tej piłki u podstaw piramidy z piłką profesjonalną. Na stadionie PGE Narodowym mamy kolejno mecze zespołów dziecięcych, a potem finał Pucharu Polski. To też dowód na to, jak blisko jest z podwórka na stadion." – mówił podczas finałów selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, Marcin Dorna.

- "Dzień 2 maja jest również już od 4 lat prawdziwym świętem piłki nożnej w Polsce. Gra na murawie stadionu PGE Narodowego w meczach finałowych Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to dla tych młodych zawodników nie tylko nagroda za ciężką pracę, poświęcenie i serce do futbolu, ale również motywacja do kolejnych treningów. Gratuluję wszystkim uczestnikom finału ogólnopolskiego i życzę, by Wasz talent i pasja do futbolu zaowocowały w przyszłości grą w reprezentacji Polski wzorem Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego, którzy też kiedyś grali w tym Turnieju." – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

 W kategorii U-10 dziewczynek województwo reprezentował MUKS Stilon Gorzów prowadzony przez doświadczonego Janusza Kałuzińskiego.
 - "Z dziećmi pracuję już prawie 20 lat, wiem więc, że nieraz trzeba mieć po prostu więcej szczęścia. Trochę nam go tutaj zabrakło." – komentował trener Stilonu.
 - "W ćwierćfinale dziewczynki, delikatne przecież z natury, nie wytrzymały psychicznie tej stawki. Ale to są dzieci, jestem więc przekonany, że to bardzo dobry wynik. Zespół stworzony został niedawno dopiero, a w Finale na PGE Narodowym zmierzyły się te dwa jedyne zespoły, z którymi przegraliśmy. Wynik nas cieszy, zabawa jeszcze bardziej. Cieszy też to, że 10-letnie dziewczynki podniosły się po porażce i wygrały kolejne mecze by finalnie zająć 5. miejsce." – podsumował Turniej zadowolony Kałuziński.

 Jeszcze więcej powodów do radości mieli rówieśnicy z Kostrzyna nad Odrą. Zespół U-10 chłopców z UKS 4 Kostrzyn nad Odrą dotarł do Wielkiego Finału rozgrywek i dostąpił zaszczytu zagrania na PGE Narodowym. Puchar ostatecznie podnieśli przeciwnicy z Mazowsza (UKS Irzyk), ale trener Mariusz Krysiński nie krył zadowolenia po finale.
 - "Gdy jechaliśmy do Warszawy, to nie przypuszczaliśmy, że zajdziemy aż tak wysoko. Jest to wielki sukces zespołu, który dwa lata temu wygrał rozgrywki wojewódzkie w kategorii U-8." – mówił chwilę po finałowym starciu trener z lubuskiego.
 - "Przegraliśmy co prawda w Wielkim Finale z zespołem z Warszawy, który pokonaliśmy w fazie grupowej, ale uczulałem moich podopiecznych już na samym początku turnieju, że wynik jest ważny, ale nie najważniejszy. Jestem po raz trzeci na Finale i jest to świetna inicjatywa nie tylko dla zawodników, ale i dla nas – trenerów." – pointował trener Krysiński.
 Warto dodać, że najlepszym bramkarzem w swojej kategorii został zawodnik „czwórki” Antoni Detmer.

 Dziewczynki reprezentujące lubuskie w młodszej kategorii mogły się także emocjonować rywalizacją swoich starszych koleżanek. Drużynę MUKS Stilon Gorzów w kategorii U-12 prowadziła córka trenera Kałuzińskiego, Magdalena, która wcześniej sama była uczestniczka Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.
- "Grałam kiedyś w tym Turnieju, więc wiem doskonale jakie to uczucie. To są wspomnienia na całe życie. Cieszę się, że mogłyśmy tutaj przyjechać." – mówiła z uśmiechem Magdalena Kałuzińska. - "Mogło to lepiej wyglądać, ale zabrakło nam gdzieś woli walki i ambicji. No i wypadła nam ze składu bramkarka, której kontuzja nie pozwoliła na dalszy udział w Turnieju. Najważniejsze, że dziewczyny wygrały ten ostatni mecz na koniec. Możemy się jeszcze cieszyć sukcesem młodszych koleżanek, które zajęły 5. miejsce." – podsumowała 15. lokatę trenerka.

 Stawkę zespołów reprezentujących województwo lubuskie dopełnili chłopcy w kategorii U-12. Drużyna UKS Polonii Słubice prowadzona przez Piotra Dmuchowskiego zajęła w finale ogólnopolskim 15. miejsce.
 - "Ostatecznie jesteśmy bardzo zadowoleni. Jesteśmy pierwszy raz na finałach ogólnopolskich. Zarówno chłopcy, jak i ja mogliśmy skonfrontować swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenia, które mam nadzieje pozwolą nam w przyszłym ponownie tutaj przyjechać." – mówił po dekoracji trener słubiczan. - "Turniej sportowo nas trochę przerósł. Chłopcy się zestresowali, szczególnie pierwszego dnia, więc wyniki były gorsze. Ale nie one się w ostateczności liczą, ale to, że tutaj przyjechaliśmy." – zakończył Dmuchowski. www.miedzyrzecz.biz

 Podczas Wielkiego Finału wręczono również wyróżnienia indywidualne.
 Nagrodę dla najlepszego trenera z rąk prezesa Zbigniewa Bońka otrzymał Arkadiusz Szafranek z zespołu UKS Irzyk (woj. mazowieckie).

 Nagrodę fair play za największą liczbę Zielonych Kartek otrzymanych podczas Turnieju dostała natomiast Szkoła Podstawowa w Karsinie (woj. pomorskie).

 

  www.miedzyrzecz.biz Triumfatorów XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 czeka teraz nagroda główna, którą będzie oglądanie na żywo meczu Polska – Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, który rozegrany zostanie 10 czerwca w Warszawie.

 

 TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI
Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark.
 
Od tego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

 Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło oraz Pauliny Dudek.

 Honorowy patronat na XVII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Rozgrywki swoim patronatem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 Patronat medialny: TVN, RMF Maxxx, Onet, Przegląd Sportowy, Bravo Sport, Echo Dnia, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Współczesna, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.
 Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

  Tekst: materiał prasowy organizatora

L

L Udostępnij na Facebooku
 

ARTYKUŁY  ARCHIWALNE

MIĘDZYRZECKA DZIESIĄTKA
   - 2016

PSZCZEWSKA
     DWUDZIESTKA

TEST COOPERA w
      MIĘDZYRZECZU

SPORTOWE ZMAGANIA

MAJÓWKA NA GŁĘBOKIM

Dzieci z Lubuskiego będą miały szansę zagrania na PGE Narodowym

 
ZOBACZ TAKŻE:

 

Filmy Portalu Ziemia Międzyrzecka -  klik »

do góry

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku

REKLAMA

 

OGŁOSZENIA EXPRESS

Ogłoszenia widoczne na głównej stronie

Tu możesz zamieścić swoje ogłoszenie... INFO »

Tagi:    Międzyrzecz   Historia    Opis miejscowości    Kalendarium    Ogłoszenia     Forum    Księgarnia BESTSELLER    Foto-Galeria    Redakcja Portalu    Archiwum - News

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody portalu Ziemia Międzyrzecka. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Portalu Ziemia Międzyrzecka. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jesteśmy na Facebooku

Copyright © 1999 - 2014 by  A.R.U. Informix
Dla przeglądarki: 1680 x 1050  IE, Chrome, Firefox