top

SPOŁECZNOŚCIOWY   PORTAL   ZIEMI   MIĘDZYRZECKIEJ

 

FOTO - NEWS - Ziemia Międzyrzecka

INFORMACJE

  Bieżące informacje i wydarzenia nadesłane przez KS Stal Gorzów
                                  Czerwiec 201
4

                             www.stalgorzow.pl

 

Filmy Portalu
...
więcej »

  027 -

   informacje archiwalne »

* * *

  Dawid Kownacki: Jestem przekonany, że wygramy w spotkaniu derbowym

2014-06-20 14:42

     Dawid Kownacki, rodowity gorzowianin i piłkarz Lecha Poznań będzie kolejnym specjalnym gościem niedzielnych derbów. Rozmawialiśmy z nim o szansach Stali w meczu z Falubazem i jego żużlowej przygodzie.    

www.stalgorzow.pl: Dawidzie, pochodzisz z Gorzowa. Czy w związku z tym bywałeś niegdyś na meczach gorzowskiej Stali?

Dawid Kownacki: - Tak, pochodzę z Gorzowa. Na mecze żużlowe chodziłem już w wieku 5 lat. Kiedy miałem 8 lat przeprowadziłem się do Poznania, więc mój rozbrat z żużlem był trochę długi.

Wciąż śledzisz wyniki żółto-niebieskich?

- Tak, śledzę każdą kolejkę, czytam waszą stronę internetową czy inne artykuły dotyczące Stali. Kiedy mecz jest w telewizji, a ja mam czas, zawsze go chętnie oglądam. Można powiedzieć, że żużel to mój drugi sport, mimo iż nigdy nie miałem okazji spróbować jazdy na motocyklu.

Jak oceniasz derbową atmosferę? Wspominasz jakoś szczególnie pojedynki z Falubazem?

- Niestety nigdy nie miałem okazji być na meczu derbowym, także będą to moje pierwsze derby. Ale wiadomo - mecz derbowy rządzi się swoimi prawami. Dla Gorzowa mecz z Falubazem to jeden z najważniejszych w sezonie, walką o prestiż i dumę Ziemi Lubuskiej. Tak samo jest u nas, gdy gramy z Legią Warszawa.

Co Twoim zdaniem jest najbardziej pociągające w żużlu?

- To, że walka jest do samej mety, w każdym momencie może się coś wydarzyć. Uwielbiam także sam ryk silników, a także ten charakterystyczny zapach.

Jak oceniasz szanse Stali w niedzielnym spotkaniu?

- Stal Gorzów w moim odczuciu jest faworytem. Posiada atut własnego toru. Do pełni formy wraca Krzysiek Kasprzak, mamy bardzo mocnych juniorów. No i przede wszystkim druga linia zespołu jest na równym poziomie. Nie ma słabych punktów. Jeśli będzie odpowiednia koncentracja przez cały mecz (a wierzę w to, bo to derby), to jestem przekonany, że wygramy w tym spotkaniu, a także zdobędziemy punkt bonusowy.


 

do góry

* * *

  Okiem trenera: Włókniarz Częstochowa - Stal Gorzów

2014-06-18 09:34

     Rewanż z czestochowskimi "Lwami" w wykonaniu Stali wypadł bardzo okazale. Nasza drużyna w znakomitym stylu pokonała rywali na ich własnym torze. Jak spotkanie ocenia trener Piotr Paluch?    

  www.stalgorzow.pl: Michale, co słyszałeś o sporcie żużlowym? Miałeś wcześniej okazję, by obserwować na żywo tę dyscyplinę?

Ocena spotkania i postawy drużyny:


Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Chcieliśmy zdobyć bonus poprzez zwycięstwo i się udało. Nasi zawodnicy potrafią i lubią tam jeździć. Każdy pojechał na dobrym poziomie, wszyscy punktowali i był zdecydowany lider w postaci Iversena.

 Ocena zawodników:

Krzysztof Kasprzak - zaczął znakomicie, prowadził bieg, ale miał defekt na prowadzeniu. Gdyby nie to uzyskałby dwucyfrowy wynik. Po nieudanym występie w Grand Prix pokazał się z bardzo dobrej strony i był jednym z ojców sukcesu w Częstochowie.

Piotr Świderski - pierwsza część meczu niezbyt dobra w jego wykonaniu, później jechał z korzystniejszych pól startowych i był innym zawodnikiem. Oceniam te zawody w jego wykonaniu bardzo pozytywnie

Matej Zagar - najsłabszy mecz w tych rozgrywkach. Starał się, został raz wykluczony, ale to nie ta dyspozycja, na którą liczymy. Musi najpierw uporać się z kłopotami sprzętowymi.

Linus Sundstroem - śmiem twierdzić, że odjechał najlepsze swoje zawody w tym sezonie. Jechał zdecydowanie, agresywnie, miał wszystko poukładane, zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Niels K. Iversen - lider meczu. Gdy nie wyszło mu ze startu walczył na trasie i to był Niels, do którego byliśmy przyzwyczajeni. Potrzebuje trochę spokoju, równowagi ze sprzętem. Teraz nie miał żadnego defektu i wszystko wrócił na dobre tory. Takie wyniki podbudowują go, by czuć się pewnie i jechać jeszcze lepiej.

Adrian Cyfer - przyjechał na wyjeździe na 4:2 i na 5:1, przywożąc z tyłu Holtę. Jechał z "zębem", a spowodowane było to pewnie też 15 punktami zdobytymi w półfinale IMEJ we Francji. Potrzebuje bodźca, by jechać agresywniej.

Bartosz Zmarzlik - znów bardzo dobre zawody. Należy cieszyć się z tego, że jedzie lepiej niż niektórzy seniorzy. W swoim pierwszym biegu z czwartej pozycji przedarł się na pierwszą, dzięki temu wygraliśmy bieg juniorski 4:2. W następnych biegach było również dobrze, ale jak sam mówił, nie jechał tą ścieżką co trzeba. Mimo to przywoził punkty, co najważniejsze. Cieszy mnie to, że zawodnik potrafi sam przyznać się do tego, że nie jechał idealną ścieżką, zamiast zwalać winę na sprzęt. Biegi z jego udziałem dawały dobre wyniki drużynie.


 

do góry

* * *

  Michał Materla: Stal to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych klubów

2014-06-13 12:24

     Zbliżające się Derby Ziemi Lubuskiej pomiędzy Stalą Gorzów i Falubazem Zielona Góra będą pierwszym spotkaniem żużlowym, jakie na żywo obejrzy Michał Materla - szczeciński zawodnik MMA, jeden z najbardziej utalentowanych polskich fighterów. W krótkiej rozmowie zapytaliśmy co wie na temat naszego miasta i klubu.    

  www.stalgorzow.pl: Michale, co słyszałeś o sporcie żużlowym? Miałeś wcześniej okazję, by obserwować na żywo tę dyscyplinę?

Michał Materla:
- Wiem, że mamy w Polsce najsilniejszą ligę żużlową na świecie i wiem, że polscy żużlowcy odnoszą sukcesy na najważniejszych zawodach międzynarodowych. Słyszałem też, że mecz żużlowy na żywo, na fajnym stadionie, to nie do porównania z oglądaniem w telewizji. Niestety nigdy wcześniej nie oglądałem zawodów na żywo. Będzie to mój pierwszy raz, na co się bardzo cieszę. Zamierzam zabrać mojego syna, bo jest ponoć bardzo fajna atmosfera. Jestem bardzo ciekawy.

Wizyta na derbach będzie Twoim pierwszym pobytem w Gorzowie, czy może już wcześniej tutaj gościłeś?

- Byłem tutaj kilka razy, byłem chyba też na jakiś zawodach MMA czy BJJ.

Z czym kojarzy Ci się Gorzów? Jakie masz zdanie na temat naszego miasta?

- Miasto bardzo fajne, zadbane i fajnie się rozwija jak widać. Od kiedy jest nowa droga zrobiona, to ze Szczecina do Gorzowa to raptem niecała godzina.

Co wiesz na temat Stali?

- Wiem, że to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Słyszałem też o kibicach, którzy ponoć potrafią zrobić mega atmosferę. W Gorzowie jest to chyba sport numer 1.

Z chęcią śledzisz sporty motorowe, czy skupiasz się jedynie na sportach walki?

- Lubię sporty motorowe, sam kocham jeździć na motorze. Lubię oglądać Formułę 1, rajdy samochodowe itp.

Czego spodziewasz się po derbach Ziemi Lubuskiej?

- Sportowej rywalizacji, dużych emocji w fajnej atmosferze no i przede wszystkim dobrej zabawy.


 

do góry

* * *

  Mała eskorta wielkich kibiców

2014-06-12 10:04

     Idea "Małej eskorty" na stałe wpisała się już w krajobraz meczów na Stadionie imienia Edwarda Jancarza. Co spotkanie zawodników do prezentacji prowadzą najmłodsi kibice gorzowskiej Stali.    

   Przed każdym meczem podczas prezentacji w asyście zawodników pojawiają się dzieci ubrane w koszulki, na których widnieje herb Stali Gorzów oraz logo NoVa Park. Akcja przeprowadzana jest dzięki współpracy z największą galerią handlową w województwie.

   Możliwość uczestniczenia w Małej eskorcie otrzymują dzieci, które najbardziej wyróżniają się na stadionie podczas spotkań Stali. Młodzi kibice zasiadają na sektorze rodzinnym i tam są "wyłapywani" do eskorty dzięki swojemu żywiołowemu dopingowi i żółto-niebieskim gadżetom.

   Dla wielu dzieci akcja jest spełnieniem marzeń, bo z bliska mogą towarzyszyć swoim sportowym idolom. Do tej pory przez Małą eskortę przewinęło się już ponad 40 dzieci.

 

do góry

* * *

  Taneczne atrakcje na meczu z Włókniarzem

2014-04-11 08:45

     Na niedzielny mecz Klub Sportowy Stal Gorzów wraz z gorzowską Parkieciarnią przygotował kilka tanecznych atrakcji dla najmłodszych i nie tylko...    

Szkoła tańca Parkieciarnia zaprasza kibiców speedway'a na pokazy taneczne. Stanowisko tancerzy i specjalna mata znajdą się tuż za kołowrotkami na terenie Stadionu im. Edwarda Jancarza.

- Zaczynamy pokazy już przed meczem. Pokazy zaplanowaliśmy również w przerwach między wyścigami. Jeśli będzie chęć i potrzeba ze strony fanów Stali, możemy przeprowadzać króciutkie lekcje tańca. Jeśli ktoś będzie chciał się nauczyć jakiegoś triku zapraszamy. W niedzielę będzie przeważał break dance. Swoje umiejętności będą głównie prezentowały dzieci z naszej szkoły - zapowiada Tomasz Biernacki z Parkieciarni.


 

do góry

 

- - -

materiały prasowe Stali Gorzów


Copyright © 1999 - 2014  by  A.R.U. Informix