top

SPOŁECZNOŚCIOWY   PORTAL   ZIEMI   MIĘDZYRZECKIEJ

 

FOTO - NEWS - Ziemia Międzyrzecka

INFORMACJE

  Bieżące informacje i wydarzenia nadesłane przez KS Stal Gorzów
                                   PAŹDZIERNIK 2015

                               www.stalgorzow.pl

 

Filmy Portalu
...
więcej »

  027 -


* * *

  „PUK” dalej ze Stalą!

2015-10-08 18:00

  Niels K. Iversen przedłużył kontakt z nadwarciańskim klubem! Sympatyczny Duńczyk będzie ścigał się dla Stali przez kolejny sezon.

 Niels Kristian Iversen startuje w drużynie gorzowskiej Stali od 2011 roku. Kibice z biegiem lat zdążyli obdarzyć go wielką sympatią, a sam zawodnik stał się jednym z liderów drużyny. Dobre kontakty na linii zawodnik-klub spowodowały, że kuszony kilkoma ofertami z innych miast, „PUK” ostatecznie wybrał gorzowską Stal!

- Nie będę ukrywał, że jestem bardzo zadowolony z przedłużenia umowy z Nielsem, ponieważ jest to filar naszej drużyny od lat. Nie raz wyciągał nas z opresji, w tym roku miał może gorsze występy, ale wierzymy w to, że wróci do swojej najlepszej dyspozycji, kiedy prowadził naszą drużynę od zwycięstwa do zwycięstwa - powiedział nam prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

 Sternik klubu zdradził również jak wyglądały kulisy rozmów z Duńczykiem: - Pierwszy raz spotkaliśmy się na polu golfowym w dniu Grand Prix w Gorzowie. Drugie spotkanie miało miejsce tydzień temu w Gorzowie podczas treningu na torze. Resztę informacji wymieniliśmy telefonicznie i mailowo. Niels jeździ dla nas od kilku lat i nie potrzeba wielkich „ceregieli”, żeby się dogadać, jest to kwestia zaufania - dodał prezes Zmora.

 Niels K. Iversen w sezonie 2015 uzyskał średnią biegopunktową 1,903. To osiemnasty wynik w Ekstralidze.

 

do góry

* * *

  To już pewne. Grand Prix pozostaje w
    Gorzowie  –  umowa  podpisana!

2015-10-01 12:50

  Gorzów będzie jednym z gospodarzy turniejów Grand Prix przez kolejne trzy lata. Wczoraj radni podjęli wiążącą decyzję w tej sprawie.

 Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, władze miasta, Klubu Sportowego Stal Gorzów i firmy BSI pomyślnie zakończyły negocjacje w sprawie dalszej organizacji turniejów cyklu Grand Prix w kolejnych latach. By organizacja imprez wyłaniających Indywidualnego Mistrza Świata stała się faktem, wiążącą decyzję musieli podjąć gorzowscy radni.

 Wczoraj miała miejsce sesja Rady Miasta, podczas której rajcy odbyli głosowanie stosownej uchwały. Wszyscy obecni podczas sesji radni - oprócz Artura Andryszczaka z klubu Platformy Obywatelskiej - zagłosowali za dalszą organizacją turniejów GP w Gorzowie. Radny Andryszczak wstrzymał się od głosu.

 GP w Gorzowie będzie więc odbywać się w kolejnych trzech sezonach. Z kolei w 2019 roku zorganizowany zostanie w naszym mieście Puchar Świata. Umowa została już oficjalnie podpisana.

 Szefostwo BSI nie ukrywa zadowolenia z powodu pomyślnie zakończonych rozmów: - Stadion im. Edwarda Jancarza jest jednym z najlepszych obiektów żużlowych na świecie. Tor oferuje niesamowite ściganie. A to miasto szczerze kocha sport żużlowy, z fanami na każdym kroku - powiedział Torben Olsen, dyrektor zarządzający firmy BSI.

 Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zapowiada jeszcze większe otwarcie miasta na turystów żużlowych: - Pasja związana z żużlem jest w naszym mieście niesamowita, patrzymy w przyszłość, by gościć u nas jeszcze więcej kibiców przez następne cztery lata.

 Prezes Stali Gorzów Ireneusz Maciej Zmora dodaje: - W tym roku Gorzów Speedway Grand Prix od Poland przyciągnęło fantastyczną publiczność, więc jesteśmy bardzo podekscytowani,
że będziemy gościć największe gwiazdy światowego żużla przez następne lata. Fani Stali Gorzów ze względu na stałe uczestnictwo Bartka Zmarzlika w cyklu będą jeszcze bardziej zaangażowani w śledzenie cyklu.

 Gorzów organizuje turnieje z cyklu Grand Prix od 2011 roku.

 

do góry

- - -

 

do góry

materiały prasowe Stali Gorzów


Copyright © 1999 - 2015  by  A.R.U. Informix